Kā rūpēties par kāpšanas virvi?

Kā rūpēties par kāpšanas virvi?

Lai virve kalpotu ilgi un ar to varētu kāpt droši, tai jāvelta nedaudz rūpju.
1. Nekāp uz virves!
Nekas (izņemot pašu kāpšanu) tik ļoti nebojā virvi, kā uzkāpšana uz tās. Šis ir arī ļoti rupjš kāpēju ētikas pārkāpums! Uzkāpšana uz virves var radīt gan acīmredzamus mehāniskus bojājumus, gan arī acij nepamanāmus bojājumus iespiežot putekļus un smiltis virves iekšējā slānī.
2. Izmanto virves paklājiņu.
Smiltis, dubļi, mazi akmeņi rada virvē ne tikai neredzamus bojājumus, bet arī bojā parējo drošināšanas ekipējumu. Smilšaina virve ir kā smilšpapīrs, kas izrīvē karabīnes, nolaišanās ierīces un fiksēto drošības ekipējumu.
3. Ja virve palikusi netīra, tā jāmazgā. Pat ja virve nav acīmredzami dubļaina vai smilšaina, intensīvas izmantošanas ietekmē no karabīnēm noberžas alumīnija oksīda daļiņas, kas ne tikai padara virvi pūkainu, bet arī smērē rokas drošinot. Mazgājot šīs smalkās abrazīvās daļiņas tiek izmazgātas un tādājādi tiek paildzināts virves mūžs. Mazgā virvi remdenā ūdenī ar virvēm paredzēto mazgāšanas līdzekli. Ja veļasmašīnas kapacitāte atļauj, mazgā to aukstā ūdenī ilgā ciklā. Ļauj tai izžūt istabas temperatūrā, tumšā vietā. Nežāvē virvi uz radioatoriem vai atklātos saules staros.
4. Uzglabā virvi sausā, tumšā vietā. Neuzglabā virvi kodīgu vielu tuvumā, piemēram, garāžā blakus degvielas vai kodīgu vielu tvertnēm un auto akumulatoriem.
Lai droša kāpšana!
Atpakaļ uz blogu

Atstāt komentāru

Komentāri pirms to publicēšanas tiek pārbaudīti.

Jautājums, atsauksme vai sūdzība? Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis!